Potek izleta
Srečanje z vodnikom sredi vinogradniških gričev na Sakušaku, kjer domuje muzej izumitelja Janeza Puha. Tu bomo spoznali življenje in pomen tega pomembnega Slovenca in se sprehodili skozi prostore obnovljene domačije. Ljubitelji tehnične dediščine boste zagotovo prišli na svoj račun.
Pot nas bo vodila naprej v Vitomarce, deželo sadjarjev. Najprej se bomo udeležili interaktivnega prikaza Pobeg v šolo skozi čas ter spoznali šolanje pred približno 100 leti. Ker verjetno že dolgo niste klečali na koruzi, bo izkušnja zelo zabavna.
Od tam se bomo peš odpravili proti Hrgovi domačiji, ki je primer značilne cimpranega gradnje z lesenim kladnim ostenjem, ki ga ščitijo ilovnati ometi, prebeljeni z apnom. Poleg 150 let stare domačije se nahaja skedenj s kuhinjo, na katerem nudijo nočitve z izkušnjo spanja na seniku.
Slovenske gorice so znane po dobrih kulinaričnih specialitetah, zato se bomo za kosilo (juha, glavna jed, sladica) ustavili na izbranem kmečkem turizmu ali restavraciji, kjer nam bodo postregli domače dobrote.
Izlet bomo nadaljevali proti Sv. Trojici v Slovenskih goricah, kjer sledi ogled posestva Libona Olge in Liama Šebineka. Ogledali si bomo ekološko pridelavo industrijske konoplje, ki jo predelujejo v izdelke funkcionalne prehrane in prehranskih dodatkov. Zagotovo so kompetenten sogovornik za vsa vaša vprašanja na področju pridelave konoplje, poleg prigrizka in konopljinega soka pa vas bo gotovo navdušilo tudi konopljino pivo.
Ogled Sv. Trojice zagotovo ne sme miniti brez ogleda znamenite baročne cerkve s tremi zvoniki iz 17. stoletja, ki kraljuje nad istoimenskim jezerom. Ogled bomo nadaljevali v največji samostanski kleti v Slovenskih goricah, ki je prizorišče različnih razstav in dogodkov. Tu si bomo privoščili domačo ocvirkovko, v prijetnem ambientu pa bomo poskusili tudi tri vzorce vrhunskih vin.
Odhod proti domu v zgodnjih večernih urah.